Marijampolės miesto vietos veiklos grupė 2019 metais paskelbė du kvietimus teikti projektinius pasiūlymus, siekiant įgyvendinti Marijampolės miesto vietos veiklos strategiją. Šie du kvietimai apėmė du pagrindinius strategijos tikslus. Pirmojo kvietimo patvirtinti projektiniai pasiūlymai jau virto konkrečiomis veiklomis – net keturios organizacijos pasirašė sutartis su Europos socialinio fondo agentūra ir pradėjo įgyvendinti projektus. Antrojo kvietimo metu pateikti projektiniai pasiūlymai šiuo metu yra vertinami ir rezultatai bus paskelbti iki šių metų vasario mėnesio pabaigos.
Vieną, iš patvirtintų pirmojo kvietimo projektų, įgyvendina asociacija „Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetas“. Projekto tikslas yra suteikti kokybiškas informavimo ir konsultavimo paslaugas apie įvairiose organizacijose prieinamas socialines ir kitas reikalingas paslaugas skirtas socialinę atskirtį patiriantiems gyventojams ir tarpininkavimas šias paslaugas ganant siekiant Marijampolės miesto bendruomenės socialinės integracijos augimo.
Taip pat sutartį su Europos socialinio fondo agentūra pasirašė ir VšĮ „Visuomenės ir verslo plėtros institutas” ir pradėjo įgyvendinti projektą „Mūsų saulytės“. Pagrindinis šio projekto tikslas yra Padidinti vaikų su negalia ir jų šeimos narių integraciją į visuomenę Marijampolėje per dienos centro plėtrą bei sociokultūrinių veiklų organizavimą.
Trečiasis savo veiklas pradėjęs projektas yra „Sidabrinė linija“ Marijampolėje: socialinę integraciją skatinančių veiklų organizavimas pasitelkiant savanorius. Tai M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo įgyvendinamas projektas, siekiantis prisidėti prie socialinę atskirtį patiriančių Marijampolės gyventojų – senyvo amžiaus asmenų, neįgaliųjų, asmenų, prižiūrinčių sunkią negalią turintį šeimos narį – socialinės integracijos gerinimo, organizuojant jiems užimtumo veiklas bei socialinių paslaugų teikimą „Sidabrinės linijos“ telefonu, pritraukiant išorės savanorius.
Ketvirtuoju projektu siekiama Marijampolės mieste pasitelkiant savanorius mažinti senjorų ir neįgaliųjų socialinės atskirtį. Projektu „Savanorystė: garbinga ir naudinga“ planuojama suteikti naudą ne mažiau kaip 68 socialinę atskirtį patiriantiems asmenims.
Primename, kad pirmasis Marijampolės miesto vietos plėtros Strategijos tikslas yra socialinę atskirtį patiriančių Marijampolės miesto gyventojų integracija į visuomenę per nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas, o antrasis – skatinti aktyvų Marijampolės miesto gyventojų įsitraukimą į darbo rinką.