Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį. Nevyriausybinės organizacijos ir įmonės teikė projektinius pasiūlymus aštuonių strategijos veiksmų įgyvendinimui. Kiekvienas veiksmas skirtas įgyvendinti vienam iš dviejų strategijos tikslų. Paprastai tariant, visi įgyvendinami projektai sieks strategijos tikslų ir gerins situaciją įvairiose srityse.
Projektiniai pasiūlymai buvo vertinami pagal atitikimą iš anksto apibrėžtiems kriterijams ir traukiami į siūlomų finansuoti projektų sąrašus. Daugelis iš VVG įvertintų projektinių pasiūlymų jau yra virtę konkrečiomis veiklomis, kurias finansuoja Europos socialinio fondo agentūra, kiti šiuo metu laukia sutarčių pasirašymo.
Iš viso pagal Vietos plėtros strategiją įgyvendinamų projektų Marijampolėje yra dvidešimt trys. Jų apimtys ir veiklos skirtingos, tačiau juos visus galima apjungti į dvi dideles grupes. Vieni projektai nukreipti į darbo vietų kūrimą, užimtumo skatinimą, verslumo stiprinimą, o antroji kryptis – socialinės integracijos skatinimas ir įvairių socialinių klausimų sprendimas.
Štai pavyzdžiui, nacionalinio susidomėjimo sulaukę projektai „Marijampolės ID: verslumas“, „Marijampolės ID: SMART“, „Marijampolės ID: gerosios patirties vizitai“ ir „Marijampolės ID: profesinis orientavimas“ skatina darbingų ekonomiškai neaktyvių, bedarbių integraciją į darbo rinką, bei ugdo visų Marijampolės gyventojų ir jauno verslo subjektų atstovų verslumo įgūdžius, skatina savarankiško verslo pradžią ir plėtrą Marijampolės mieste. Kito projekto „Pažink. Išmok. Patirk.“ tikslas – skatinti socialinę atskirtį patiriančių asmenų integraciją į visuomenę vykdant sociokultūrines veiklas. Dar vienas socialinį pokytį darančio projekto pavyzdys – projektas „Mūsų saulytės“ ir jo tęsinys „Aktyvus pasaulis“, kuriais yra siekiama padidinti vaikų su negalia ir jų šeimos narių integraciją į visuomenę Marijampolėje per dienos centro plėtrą bei sociokultūrinių veiklų organizavimą. Neįgalių įvairaus amžiaus asmenų ir jų šeimos narių užimtumu bei socialine integracija rūpinasi ir kiti projektai: „Neįgaliųjų socialinės įtraukties skatinimas, didinant aktyvaus laisvalaikio ir savipagalbos galimybes“, „(SU)GYVENTI SU LIGA“, „Marijampolės žmonių su negalia socialinė integracija į visuomenę ir atskirties mažinimas per sporto ir kūno kultūrą“, „Neįgalių ir senyvo amžiaus asmenų integracija į visuomenę“.
„Strategijoje esame numatę rodiklius, kuriuos norime pasiekti – dalyvių skaičius veiklose, ilgalaikis veiklų daromas poveikis (pvz. savanorių skaičiaus nevyriausybiniame sektoriuje augimas, dalyvių padėties darbo rinkoje pagerėjimas), įkurtų jaunų verslo subjektų skaičius ir kiti rodikliai, o jau pačios Marijampolės nevyriausybinės organizacijos, įmonės ir įstaigos su mūsų pagalba ėmėsi realizuoti strategijos tikslų įgyvendinimą labiausiai, jų matymu, pokyčio reikalingose miesto gyvenimo srityse“, – sako asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ vadovė Ieva Vizgirdienė.
Asociacijos vadovė aktyviai kviečia domėtis Marijampolės vietos veiklos grupės strategijos įgyvendinimu ir projektais, kuriuose į veiklas, kaip tikslinės grupės atstovai arba savanoriai, gali įsijungti visi kas tik nori ir kam aktualu. Informaciją apie įgyvendinamus projektus galima sekti socialinio tinklo Facebook paskyroje Marijampolės miesto vietos veiklos grupė arba internetinėje svetainėje www.marijampolesmmvvg.lt